Ја осудиле мечката на смрт, затоа што им ја кадела храната на селаните

By

Романските власти дале дозвола да се убие мечка која влегувала во куќите на селаните и им ја крадела храната.

Директорот на локалниот Сојуз за лов и риболов Џозеф Бенке изјавил дека мечката стара околу пет години ги кршела прозорите и провалувале низ дрвените врати и ги плашела локалните жители во селото Сусени.

Тој изјавил дека мечката понекогаш упаѓала во кујните додека луѓето спиеле и им го земала шеќерот, бомбоните и маста.

Ќе ви се допадне

Future GPX Cyber Formula Saga Episode 8

Chaika -The Coffin Princess- (Dub) Episode 12

Website https://4anime.biz: Watch The Twelve Kingdoms (Dub) 4anime Episode 45 4anime death parade

Watch House of Five Leaves Episode 12

Danluat thuvienphapluat: https://danluat.thuvienphapluat.vn/thanh-vien/animeflixnl

Telegra: https://telegra.ph/KissAnime-Watch-Anime-Online-06-09