Кафуле во Загреб со божикната магија како од бајките

By

Кафулето „Фињак“ во Загреб важи за едно од најмагичните места во градот, а и оваа година подготвија навистина прекрасна божикна приказна. На терасата на ова кафуле со задоволство сите ќе уживаат во топлата празнична атмосфера. Греено вино, послужено во чаши изработени од 100 % рециклирана хартија – божикната магија во „Фињак“ веќе почна.

 

 

Ќе ви се допадне