Камионче за чистење пропадна под плочникот и ја искрши фонтаната на плоштадот Македонија во Скопје

By

Камионче за чистење на градското претпријатие за Комунална хигиена, ги искрши плочките на градскиот плоштад и пропадна под фонтаната. Возачот кој го чистел плоштадот бил брзо изваден, а за среќа немало ни други повредени во инцидентот.

Ова е веќе втора ваква незгода кој се случува на ова место. Во 2017 година, додека се подготвуваше бината за пречек на ракометарите на Вардар, по освоената титула, камион на градските комунални служби исто така ја искрши фонтаната и пропадна под плочникот.

Фото/Фејсбук

 

 

Ќе ви се допадне

Aquarion Movie: Ippatsu Gyakuten-hen Episode Full

WCOStream: Drifters: Special Edition anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream we bare bears

https://animetv.cc free anime tv

https://animepahe.cc anime websites

Nhattao: https://nhattao.com/members/user2877460.2877460/

Utellstory: https://www.utellstory.com/profile/stories/77224