Ќе се снима серија за животот на Одри Хепберн

By

Сценаристката и продуцентка на Жаклин Хојт, го пишува сценариото за телевизиска серија во која ќе го раскаже животот на холивудската икона Одри Хепберн, објави „Варајети“. Проектот ќе биде во продукција на италијанската куќа „Вајлсајд и Фремантл“, позната по неколку хитови, меѓу нив и „Младиот папа“.

Хепберн беше едно од најсаканите и најпрепознатливи лица на 20 век. Таа глумеше во многу филмски евергрини како што се „Сабрина“, „Празник во Рим“, „Појадок кај Тифани“ и „Мојата убава дама“.

Ќе ви се допадне

4Anime 4anime kakegurui: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 7

ANIMEFLIX overlord animeflix: Jujutsu Kaisen (TV) Episode 24