Ќе се снима телевизиска серија за Хари Потер

By

Телевизиската продукција HBO Max ќе снима серија за волшебникот Хари Потер, пишува „Холивуд рипортер“. Развојот на серијата е сè уште во рана фаза, а HBO е во потрага по луѓе што ќе го напишат сценариото.

Според книгите на писателката Џ. К. Роулинг беа снимени осум филмови кои заработија повеќе од 7 милијарди долари. Во главната улога како Хари Потер глумеше Даниел Редклиф.

Од HBO Maх најавија дека се подготвува и третото продолжение на филмот Fantastic Beasts and Where to Find Them, а HBO ќе снима продолжение на сериите Friends и Sex and the City.

Ќе ви се допадне

Rent-a-Girlfriend (https://animefreak.ws/m/aK5e) Episode 12 at website https://animefreak.ws. See more anime freaks anime

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 10 (https://animeplanet.cc/m/9eMD/ep-10) at website https://animeplanet.cc the anime planet