Кинески милијардер побогат од Марк Зукерберг

By

Кинескиот милијардер Ма Хуатенг е најбогатиот човек во IT светот. Тој го потисна на второто место Марк Зукерберг, основачот на „Фејсбук“ и еден од сопствениците на „Инстаграм“.

Хуатенг го нарекуваат нов господар на социјалните мрежи, а тој има вложено во „Снепчет“ и „Тесла моторс“. Благодарение на новите деловни потфати, неговото богатство вреди повеќе од богатството на Зукерберг. Тој е и еден од сопствениците на „Тенсент холдингс“, која е официјално најуспешната компанија која се занимава
со социјални мрежи. Нејзината вредност е проценета на преку 500 милијарди долари.

Ќе ви се допадне

Noblesse (https://animefreak.ws/m/W8rM) Episode 13 at website https://animefreak.ws. See more kiss anime freak

Watch Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow Episode Full (https://animeplanet.cc/m/JnqP/ep-1) at website https://animeplanet.cc anime planet fairy tail 2