Автомобил падна во едно од езерцата во Градскиот парк во Скопје

By

Утрово во едно од езерцата во Градскиот парк во Скопје е пронајдена падната кола од марката Пежо. Возилото го виделе случајни минувачи, кои забележале дека во колата нема никој, па повикале полиција. Се претпоставува дека колата уште синоќа возилото паднала во каналот од езерцето. Пежото се наоѓа во близина на новата патека за трчање од тартан што беше пуштена оваа пролет.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека го испитуваат случајот.

„Утрово е пријавено дека ‘пежо 206’ со скопски регистерски таблички паднало во каналот во Градски парк, кај мостот. Досега нема пријава за повредено лице. Упатени се полициски службеници на лице место“, велат од МВР.

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 9

free anime AnimeDao My Hero Academia Season 5

AnimeDao Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 3

One Piece