Купил Хонда наместо билет за воз, оти му било поевтино

By

Британецот Том Чрч постојано се трудел да мине што поевтино во животот. За патувањето од Лондон до Бристол, тој решил да си купи автомобил наместо билет за воз од Лондон до Бристол, оти тоа го чинело многу помалку.

dobivaj vesti na viber

Возилото е старо 21 година, а првично е наменето за патување до 160 километри. Том подолго време сакал да го посети својот пријател во Бристол, но се премислувал заради цената на билетот. Решил да побара поевтина алтернатива, па си купил „хонда сивик“ од 1997 година. Платил осигурување, гориво и патарина и сето тоа го чинело 238 евра. Половниот автомобил вредел 92 евра, патарината 93,7 евра, еднодневното осигурување 23,5 евра, а горивото 28,8 евра.

Ова е за 13 евра помалку од цената на повратна карта Лондон – Бристол – Лондон, која чини 251 евро.

„И ова е скапо, но идејата ми беше да покажам колку се скапи картите за воз во Велика Британија“, рекол 27-годишниот Чрч за медиумите.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

JUJUTSU KAISEN Episode 21

aniwatcher That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 6

watch anime free AniWatch Redo of Healer

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)