Лавови, тигри и јагуар избегале од зоолошка во Германија

By

Два лава, два тигри и еден јагуар избегале од зоолошка градина во Лунебах во западна Германија, соопшти локалната полиција. Властите во градот ги предупредиле граѓаните да останат во своите домови и да повикаат полиција ако видат некое од избеганите животни.

Сите тие биле сместени во приватна зоолошка градина. Од истата зоолошка претходно избегала и една мечка, но таа била застрелана.

Зоолошката од која избегале животните била отворена во 1965 година. Во тоа време во неа имало само кучиња, магариња и дива мечка, а денес се чуваат околу 400 животни. Според податоците од зоолошката, годишно ја посетуваат околу 70.000.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: School Days anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv shows netflix

Website https://aniwatch.pro: Watch High Score aniwatch Episode 8 anime websites

Website https://twistmoe.net: Watch Fate/Prototype twistmoe Episode Full watch anime

Watch Tentai Senshi Sunred Episode 26

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/anime-flix

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/uxxm