Ливерпул може да остане без еден од најдобрите играчи во финалето против Реал

Екипата на Ливерпул во престојниот финален меч против Реал Мадрид во рамките на Лигата на шампиони, би можел да остане без Роберто Фирмино.

dobivaj vesti na viber

Фирмино се повредил на еден од изминатите тренинзи и според првичните информации на лекарите, оваа повреда би можела да значи крај на можноста да настапи во големото финале.

 

Scroll to Top