Македонец правеше онлајн веридба откако ја запроси девојката во Перу

By

Македонецот Мартин Глувиќ за време на пандемијата ја запознал љубовта на својот живот на Крузер, на кој работеле заедно. Мартин веќе пет месеци е во Перу каде живее неговата избраничка Луциа, а неодамна тие се верија. Неговите родители од Македонија не можеа да  присуствуваат на веридбата , ша затоа ја следеа онлајн. Глувиќ вели дека во мај е закажана и свадба, а потоа заедно ќе дојдат во Македонија.

„Веќе пет месеци сум овде во Перу. Ова е втор пат кога доаѓам, вториот пат е со убава причина – да ја побарам за сопруга. Во мај имаме закажано свадба, потоа здравје доаѓаме во Скопје, па на матично“., изјавил тој за Струмица денс.

 

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix fairy tail: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 4

AnimeHeaven my anime heaven: Hunter x Hunter Episode 148