Македонија ќе ја зафати африкански бран

By

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност, а во пладневните часови ќе има можност за пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локално невреме, проследено со силен ветер, електрични празнења и град. Максималните температури ќе се искачат до 34 степени.

До крајот на оваа недела во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Постабилна атмосфера ќе има во текот на следната недела, температурите на воздухот ќе растат и тоа под влијание на бран од Африка кој се движи кон нашата држава.

На крајот од оваа и на почетокот од следната недела максималните дневни температури ќе се движат помеѓу 29 до 37 степени. УВ-индексот ќе има многу висока до екстремно висока вредност и коефициент некаде од 9 до 10.

Ќе ви се допадне

Watch Fairy Tail OVA Episode 5

ANIMEFLIX: Life Lessons with Uramichi-Oniisan (Dub) anime episode 2 online free at https://animeflix.nl animeflix black butler

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Website https://twistmoe.net: Watch Soukou Kihei Votoms: Pailsen Files Movie twistmoe Episode Full watch animes

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/animeflixnl

Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/gogoanimebe/