Македонка победи во најпознатото кулинарско шоу во Австралија

By

Емелија Џексон, која има македонско потекло, победи во најпопуларното кулинарското шоу во Австралија, „Мастер шеф“. Таа се натпреваруваше со уште 23 други учесници и на крајот заврши на првото место. Џексон со победата освои награда од 250.000 австралиски долари.

Не е првпат Емелија да се натпреварува во ова шоу. Таа во 2014 година заврши трета, а сега во финалето беше подобра од Лора Шарад, која и тогаш беше втора.

„Јас сум Македонка и сè што правам е што готвам за сите овие луѓе“, рекла 30-годишната шампионка од Мелбурн. Таа во шоуто неколкупати велела дека инспирација за своите специјалитети добивала од баба ѝ Фани, која потекнува од Егејска Македонија, и од мајка ѝ.

Well Done Emelia! Emelia Jackson Cake Designs

Posted by Macedonian Australian Pride on Понеделник, 20 јули 2020

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Website https://animeflix.nl: Watch Shutsugeki! Machine Robo Rescue animeflix Episode 53 animeflix kamisama kiss

Musashi, the Samurai Lord (https://animekisa.in/m/YAVL) Episode 48

Lord of Lords Ryu Knight: Adeu's Legend II (https://animeflv.uk/m/74Av) Episode 3

Pokerinside: http://www.pokerinside.com/profiles/view/435091

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimelol/