Маж што го преживеа падот на авионот со „Чапекоенсе“, остана жив откако падна со автобус во провалија

By

Ервин Тумири, член на екипажот на авионот „ЛаМиа 2933“, во кој животот го загубија 19 фудбалери на тимот „Чапекоенсе“, вторпат успеа да остане жив до голема несреќа.

Тој беше еден од шесте преживеани од падот на авионот во кој во 2016 година загина 71 лице, а сега се наоѓал во автобус кој излетал од патот меѓу два града во Боливија и паднал во бездна длабока 150 метри. Во оваа несреќа почина 21 лице и има над 30 повредени, но Тумири поминал со помали повреди во вид на гребнатини.

„Слушав музика и мижев кога слушнав врисоци. Единствено што можев е да се држам за седиштето и да се потрудам да не се превртувам додека автобусот се тумбаше. Останав свесен и успеав да се извлечам кога автобусот застана. Не можев да поверувам што се случи,“ изјавил тој за локалните медиуми.

Ќе ви се допадне

AnimeTV good anime tv shows: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full

KissAnime kissanime boruto: Bleach (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/vZaq) Episode 366