Михајловиќ и Ибрахимовиќ ќе пеат во дует на „Сан Ремо“

By

Српската фудбалска легенда Синиша Михајловиќ и шведската супер ѕвезда Златан Ибрахимовиќ в четврток ќе настапат заедно на популарниот италијански фестивал „Сан Ремо“.

Тие ќе ја пејат во дует песната „Вагабундо“, која беше хит во 1970 година

Ибрахимовиќ ќе се најде и во скеч со водителот на фестивалот „Амадеус“, Розарио Фјорело. Познатиот комичар е познат навивач на Интер, ривалскиот клуб на Милан, каде што игра Швеѓанецот.

Ќе ви се допадне

AniWatch anime online: Watch Fire Force Season 2 Episode 14

ANIMEFLIX animes online: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 13