МВР ги бара завеаните планинари на Кајмакчалан

By

Од Министерството за внатрешни работи не потврдуваат дека двајцата планинари на Кајмакчалан се мртви. Иако грчките медиуми пишуваа дека во снежна бура на планината загинале момче и девојка, хеликоптери интензивно ги бараат планинарите. Тие биле дел од група која планинарела на македонската страна од планината, но на двајца од нив им се загубила трагата.

dobivaj vesti na viber

Од МВР соопштиле дека е лоциран сигналот на нивните телефони на македонската страна од планината, а дека е известен и Центарот за управување со кризи и граничната полиција. Тие велат дека во моментов не можат да потврди дали планинарите се живи или не.

Ќе ви се допадне

anime streaming. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimehub GoGoAnime Naruto

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Your Lie in April

GoGoAnime My Hero Academia (Dub)

JUJUTSU KAISEN (Dub)

tải go88