На малата Ѓурѓица која ја води најтешката животна битка и се исполни роденденската желба да добие перика

By

Малата Ѓурѓица ја води најтешката животна битка, но и покрај се, таа се труди да ја задржи насмевката на лицето. Од САНО, задружението за помош на деца со малигни заболувања и нивните родители, споделија дека малата Ѓурѓица добила на подарок перика за нејзиниот роденден.

Нејзина желба била за роденденот да добие перика, па САНО, Клиниката за детски болести и Медикус хелп  и ја исполнија желбата.

heroj-na-denot-gjurgjica-mala-princeza-od-klinikata-za-detski-bolesti-si-posaka-perika-za-rodenden-i-dobi-03.jpg

heroj-na-denot-gjurgjica-mala-princeza-od-klinikata-za-detski-bolesti-si-posaka-perika-za-rodenden-i-dobi-04.jpg

heroj-na-denot-gjurgjica-mala-princeza-od-klinikata-za-detski-bolesti-si-posaka-perika-za-rodenden-i-dobi-02.jpg

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Oneechan ga Kita: Hajimete no… Kitaa! anime episode 4 online free at https://animetv.cc anime online

Website https://animeflv.uk: Watch Mahoutsukai Nara Miso wo Kue! animeflv Episode Full free anime online

https://animebee.to anime websites

Best Student Council Episode 26

Fr ulule: https://fr.ulule.com/animeflixnl/#/badges

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1312138/animeflixnl