Најголемото панорамско тркало на светот од октомври почнува со работа

By

Како што соопштуваат од Дубаи, на 21 октомври  на оваа туристичка локација ќе се отвори најголемото панорамско тркало на светот со висина од 250 метри, што е за 80 метри повисоко од моментално најголемото панорамско тркало во Лас Вегас.

Конструкцијата на Аин Дубаи ќе има 48 затворени кабини од кои одредени ќе можат да примат и до 40 патници. Вкупно 1.750 заинтересирани граѓани ќе имаат можност во еден момент да го разгледуваат градот од ова величествено здание.

Ќе ви се допадне

Website https://4anime.biz: Watch Dirty Pair Flash 2 (Dub) 4anime Episode 5 watch anime free

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Jin-Roh: The Wolf Brigade Episode Full

AnimeFreak: Belle and Sebastian anime episode 1 online free at https://animefreak.ws animefreak hunter x hunter

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/animeflixnl

Facebook: https://www.facebook.com/gogoanimebe/