Нападнал полициски питбул додека го апселе

By

Во населбата Котеж во Белград синоќа околу 21 часот се одвивала вистинска драма во моментите на апсење на маж, кој, како што се сомнева полицијата, продавал дрога.

Имено, во моментите на акцијата во која учествувале две интервентни екипи мажот ги нападнал кучињата на полицајците.

Како што дознаваат медиумите, меѓу три-четирите кучиња имало и питбул, но и други раси.

За време на акцијата настрадала мајката на мажот кој е уапсен, па морала да интервенира и Итната помош.

Полицијата кај осомничениот открила кило до две трева, а некои извори наведуваат дека полицијата се сомневала дека имал и амфетамин.

 

Ќе ви се допадне

KissAnime kissanime taken down: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 3

ANIMEFLIX animes online: One Punch Man (https://animeflix.nl/m/wNk) Episode 12