Не можам ни миг без неа, Макрон во новата биографија открива пикантерии за односот со неговата 25 години постара сопруга

Францускиот претседател Емануел Макрон ја напиша својата најнова биографија, во која открива нови детали за односот со неговата 25 години постара сопруга Бриџит. Авторка на книгата е француската новинарка, Гаел Такалов, која се спријатели со нив во 2016 година.

Таа во последните година дена постојано е со нив, за да дознае детали за нивниот однос. На крајот ја напиша биографијата со име „Додека сме заедно“.

Книгата која не е официјално авторизирана од страна на претседателот и неговата сопруга, содржи нивни цитати и ги портретира како двојка која работи заедно и која се плаши да работи било што без знаење на другиот, пишува „Дејли Мејл“.

Авторката открива колку била фасцинирана од нивната љубовна приказна, а наведува дека францускиот претседател и се јавува на својата сопруга на секој час и дека таа е личност од најголема доверба.

Анонимни извори блиски до претседателот и неговата сопруга, исто така открија за нивната силна врска и како Бриџит е посветена на успехот на Макрон.

Поради големата разлика во годините, Бриџит се навикнала на шегите на нејзина сметка, а гласините за тоа како нивната врска не е само покритие за хомосексуалноста на Макрон, откри нивни близок пријател.

„Тие се вистинска двојка и се исклучително блиски“, рече изворот и додал дека и двајцата имаат заеднички распоред и дека од минута во минута знаат што другиот работи.

„Убедени се дека нивната врска ја подобрува нивната индивидуалност. Претседателот заминува во кревет по разговор со жената која е заљубена во него. Таа понекогаш дреме и не го слуша што тој и збори, но, во поголемиот дел од времето таа го чека“, се дел од пикантериите во книгата.

„Двајцата се исклучително интелегентни, поврзани на разлини нивоа, но и покрај тоа, тие се силно заљубени еден во друг. Сакаат книги, читање и нивниот пристап на животот е таков. Кога разговарате со Бриџит или Емануел, нивниот говор е преполн со литературни алузии. Мојата книга не е политичка книга, туку книга за љубовта. Кога ги гледав заедно, а ги гледам често, секогаш се допираа и се бакнуваа во образ“, открива авторката на книгата.

„Зборуваат кога и колку можат, дење и ноќе. Нејзината канцеларија се наоѓа во женското крило на приземјето на Елизејската палата, а неговата е на првиот кат, па често се гледаат“, открива авторката.

Макрон е многу близок и со својата мајка. Во повеќе наврати во книгата се провлекува мајчинската улога на Бриџит кон сопругот. Авторката истакнува дека мајката на Макрон и Бриџит, која е три години помлада од свекрвата, имаат пријателски однос.