Неделен хороскоп (09 – 15 АПРИЛ, 2018)

By

Овен

Доколку своите идеи ги претставите на интересен начин, ве очекува позитивен одек и поддршка меѓу соработниците. Потребно е да испланирате различни детали кои делуваат позитивно на околината и воедно ја поткрепуваат заедничката визија во успешната соработка. Доколку имате сериозна врска потребно е да се ослободите од непотребната недоверба или од емотивната кочница која вас ве спречува во слободното изразување. Потпрете се на својата интуиција.

Среќен ден: Вторник

Бик

Бик

Делувате многу одговорно пред својата околина и не дозволувате да некој го менува вашиот ритам или вашите планови. Имате претчувство дека вашите соработници имаат доволно доверба во вашето знаење или способности. Разубавете го вашиот љубовен живот, потрудете се да делувате доволно занесно и привлечно на саканата личност. Понекогаш треба да се препуштите на ритамот на чувствата без премногу емотивни кочења и предрасуди. Спонтаноста во изразувањето на чувствата ви носи нова љубов.

Среќен ден: Петок

Близнаци

Близнаци

Не дозволувајте некој неправедно да ве критикува или да ги забавува вашите работни резултати потрудете се да ја контролирате вашата суета. Наместо да се натпреварувате и да ги надмудрувате односите со соработниците, применете го својот стил на однесување. Нема потреба по нечие наговорување да навлезете во финансиски или имотен ризик.

Среќен ден: Среда

Рак

Рак

Влегувате во фаза кога многу нешта ќе ви се ветуваат. Понекогаш тоа ќе изгледа како да ви се нуди работа од соништата, но бидете реални и внимателни. Сè што не држи вода, оставете го. Останете професионалец. Веројатно малку ќе се оддалечите од саканата личност. Ова заладување нема сериозно да го сфатите, ќе го надминувате со хумор и позитивен став. Хуморот во секој случај е здрав, но внимавајте да не претерате со шегите на туѓа сметка.

Среќен ден: Понеделник

Лав

Лав

Односот со вашите деца ќе биде подобрен, а многумина ќе размислуваат за проширување на семејството. Вашиот креативен потенцијал ќе вибрира и ќе имате желба да учествувате во уметничките проекти. На повидок е нова романса која многу ветува, а покрај тоа многумина од вас ќе заминат на патување. Наеднаш вашите планови за иднината ќе почнат да се менуваат и да стануваат поголеми.

Среќен ден: Четврток

Девица

Девица

Оваа недела, многумина од вас ќе решат многу важни животни прашања, а тука дефинитивно спаѓа работата, сигурноста и сопствените пари. Без разлика што понекогаш вашето љубовно расположение ќе спласне, во срцето и понатаму ќе бидете задоволни. Можеби нема да има толку атрактивни љубовни прилики, но она што до сега сте го изградиле е гаранција овие денови да ги поминете мирно.

Среќен ден: Недела

Вага

Вага

Ќе ги решавате проблемите без поголеми тешкотии, користејќи го својот талент. На тој начин ќе ги импресионирате и луѓето околу вас. Својата силна енергија ќе ја вложите во зацврстување на односот со личноста која ја сакате. Ќе вложите многу труд со подеднакво важни резултати. Ќе се послужите со оригинални идеи кои можат да ја изненадат другата страна.Но, не се плашете. Сепак, ќе бидете прифатени.

Среќен ден: Вторник

Шкорпија

Шкорпија

На луѓето од вашата околина ќе им изгледате повеќе сочувствително и ќе чувствувате поголема емпатија кон оние што се во страдање. Можеби ќе бидете збунети од од она што се случува со вас, па тоа ќе биде причина да барате длабоки одговори на некои прашања. Оние кои се во долга врска ќе добијат силна потреба за интимност, што ќе им донесе многу убави моменти. Оние кои се во потрага по својата сродна душа, би можеле лесно да западнат во искушение на тајна љубовна врска.

Среќен ден: Сабота

Стрелец

Стрелец

Резултатите од вашиот напор полека ќе излезат на виделина, но  треба уште многу да се направи. Сепак, ќе постои задоволство и напредок во вашиот професионален живот. Оние чија работа е поврзана со менаџмент  и водење на вработените, ќе бидат пофалени. Започнуваат квалитетни љубовни денови. Доколку постојат мали проблеми меѓу вас и партнерот, преку разговор ќе успеете да ги решите.

Среќен ден: Недела

Јарец

Јарец

Можно е овие денови да воспоставите или обновите деловни контакти со луѓе што работат на друг континент. Тоа секако ќе ви донесе профит и ќе ви ги прошири хоризонтите. Иако емотивно нема да се чувствувате исполнето, барем не онака како што би сакале, вашиот позитивен став ќе ви донесе некои љубовни поени. Партнерот ќе го цени тоа и ќе ја разбере вашата привремена незаинтересираност за љубов. Бидете трпеливи и тактични.

Среќен ден: Среда

Водолија

Водолија

И понатаму високо ќе целите, а околностите и луѓето ќе ви помагаат да го остварите посакуваното. Помали проблеми можат да се јават поради одредени нешта од минатото. Обидете се проблемите да ги решите на мирен начин, за да продолжите понатаму без непотребно оптеретување. Влегувате во понеповолна фаза во која ќе пропуштите неколку шанси. Тоа е така бидејќи се потешко наоѓате заеднички јазик со припадниците на спротивниот пол.

Среќен ден: Понеделник

Риби

Риби

Ќе дојде до делумно подобрување на вашиот приватен живот, но и понатаму постои можноста за провокации, па и конфликти кои нема да ви тргнат од рака. Затоа, не се залетувајте. Бидете трпеливи и негувајте го она што го имате. Дел од вас конечно ќе успеат да го отворат своето срце, ослободувајќи се од препреките или фрустрациите кои ве кочат. Тоа ќе биде голем чекор напред во вашите лични односи.

Среќен ден: Четврток

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven animeheaven attack on titan: Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

ANIMEFLIX animeflix free: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview