„Нешнал џиографик“ објави слика од зајдисонце на плоштадот Македонија

By

Светски познатиот магазин „Нешнал џиографик“ објави слика од плоштадот Македонија во Скопје. Фотографијата е направена на зајдисонце, а во фокусот е балон во облик на срце и силуета на девојче. Автор на сликата е фотографот Мухамед Мухајзен, двократен добитник на Пулицеровата награда за новинска фотографија. Фотографијата има скори 178 илјади лајкови.

dobivaj vesti na viber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by National Geographic (@natgeo)

Ќе ви се допадне