Никој не верува на годините кои ги има оваа Индонежанка

By

Оваа Индонежанка остави многумина без текст поради својот изглед, а кога ќе прочитате колку години има, се ќе ви стане јасно.

Пуспа Деви го привлече вниманието ан јавноста поради својата младоликост, а никој не може да поверува дека има два синови – тинејџери.

Таа неодамна го прослави својот 50. роденден, а на Инстаграм ја следат над 250.000 луѓе кои секојдневно и даваат комплименти, а обично дека изгледа двојно помладо.

Многумина би сакале да ја дознаат нејзината тајна и на што се должи изгледот на 25-годишна девојка.

Луѓето велат дека како што стареам повеќе, изгледам се помладо. Мислам дека тоа е вистина. Сега сум посреќна, децата пораснаа и можам да и се посветам на работата која ја сакам, рече таа.

Пуспа стана вистинска интернет ѕвезда, па покрена успешен бизнис, во рамки на кој целокупното семејство дава совети за вежбање и исхрана.

Ќе ви се допадне