Нова промена на времето во Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по котлините магливо. Во вечерните и ноќните часови во западните и северните делови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер, кој во западните делови повремено ќе засилува.

Температурата ќе се движи од шест до 14 степени.

Во Скопје ќе биде претежно облачно. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.Температурата ќе достигне до осум степени.

Под влијание на јужно струење, во наредните денови температурите ќе бидат релативно високи. За време на викендот ќе бидеме под влијание на нов влажен бран со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни в сабота. Од недела ќе има опаѓање на температурите и повремени врнежи од дожд и снег.

 

Scroll to Top