Новогодишно топло утро – уживајте уште денеска, од утре драстична промена на времето

By

На првиот ден од Новата Година времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

По одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, ќе има услови за појава на претпладневна магла. Преку денот ќе има умерено наоблачување и ќе биде релативно топло, особено на повисоките места.

Температурата ќе се движи од 7 до 14 степени, а во Скопје и околината слично време со температура до 8 степени.

Во вторник изутрина и во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд, а само на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен со засилен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен и од среда ќе предизвика заладување. Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд и снег ќе има во четврток.

Ќе ви се допадне

anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanime pro GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

To Your Eternity Episode 20

GoGoAnime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

watch anime online The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement