Ослабнал 32 килограми и сега изгледа како принц од бајките на Дизни

By

26 годишниот Џефри Кендал уште од своето детство имал вишок килограми, но денеска бројни медиуми пишуваат за него. Ослабнал 32 килограми и многумина велат дека сега изгледа како принц од цртаните на Дизни. Не верувате? Погледнете ги фотографиите! Долгата коса дефинитивно му помага во тоа.

„Килажата е нешто со кое што се мачев целиот жвиот. Како дете бев дебел и во школо многу ми се потсмеваа. Тоа беше причина поради која немав ни малку самопочит“, објаснува Џефри.

Килограмите почнал да ги симнува во 2015 година, по што завршил во болница. Од тој момент, проблемите завршиле и работите почнале да одат во нагорна линија. Сега е маж од сништата за многу жени.

Ќе ви се допадне