Отишла на ултразвук, а кога го видоа лицето на бебето, сите ја советувале да абортира

By

Трудницата Шарни Тарнер, објави на Твитер фотографија од ултразвукот на своето бебе со која ја шокирала јавноста.

dobivaj vesti na viber

На ултразвукот се гледала главата на бебето, кое изгледала како череп од костур.

„Техничарот на ултразвукот одлучил да направи снимка од лицето на детето од предната страна, и тоа е најстрашната работа која ја имам видено во животот“, напиша таа на Твитер.

Мајката, се разбира, се пошегува, но меѓу бројните коментари се најдоа и оние негативни кои и советувале веднаш да абортира.

Таа на таквите злобни коментари не се одѕва, туку само објасни дека всушност човечкиот череп изгледа така на снимките на ултразвукот.

Ќе ви се допадне