Паднал во смрзнато езеро, половина час останал под мразот

By

(САД) – Заменик-шерифот од Округот Вашингтон во американската сојузна држава Јута, Арон Томпсон, спасил момче заробено под лед, по што тој бил лекуван од симптоми на хипотермија.

Момчето паднало под површината на мразот на замрзнато езеро додека го бркало своето куче, пренесува АП.

Спасителите веруваат дека момчето минало околу половина час во вода со температура од околу три степени Целзиусови, пред да биде спасено од Томпсон.

Момчето е префрлено на лечење во болницата во Солт Лејк Сити, велат властите.

Томпсон денеска е пуштен од болница.

 

 

Ќе ви се допадне

AniWatch dubbed anime: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://aniwatch.pro/m/jj1A) Episode 25

AnimeDao anime: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full (https://animedao.nl/m/0OBE/ep-1)