По ураганот Ирма, на плажата се појави мистериозно суштество со џиновски заби

By
Животното го открила Прити Десај на плажата во Тексас во Сити. Таа постирала неколку фотографии и побарала помош на Твитер за да го идентификува.

По ураганот Харви, на плажата во Тексас се појави мистериозно морско суштество, а биологот експерт за јагули, Кенет Тај, верува дека е во прашање змија-јагула со заби.

Нејзиното барање е проследено до докторот Тај, кој верува дека е во прашање змијолика јагула со заби, но наведува дека е можно да се работи за морска јагула затоа што и двете постојат во Тексас и имаат големи заби.

Десај, која го открила животното додека на плажата ја проценувала штетата од ураганот, изјавила за Би-би-си дека мисли дека е во прашање суштество од морските длабочини кое е исфрлено на брегот.

Ќе ви се допадне

The Mystic Archives of Dantalian: Ibarahime (https://gogoanime.be/m/wNWz) Episode Full

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Crayon Shin-chan Movie 25: Shin-chan Shuurai! Uchuujin Shiriri Episode Full

Animefreak-73 webselfsite: https://animefreak-73.webselfsite.net/

Bitsdujour: https://www.bitsdujour.com/profiles/egSuTy