Почина Мирко Нончев еден од најпопуларните глумци во Германија

By

На 52 годишна возраст почина еден од најпопуларните актери во Германија, Мирко Нончев. Тажната вест за Bild ја потври неговиот пријател и менаџер Бертрам Ридел.

„Со големо жалење ја потврдуваме смртта на нашиот пријател. Бараме разбирање за семејството во ова тешко време“, рече Ридел.

Популарниот глумец и комичар беше познат по улогите во RTL Saturday Night. Нончев е роден во 1969. година од бракот на бугарскиот музичар Васко Нончев и германска новинарка.

Ќе ви се допадне

watch animes. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch subbed anime Kiss x Sis (TV)

AnimeDao How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AnimeDao Kiss x Sis (TV) Episode 5

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AnimeDao So I'm a Spider, So What? Episode 21