Почина млад македонски фолк-пејач

By

Денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Жировница. Емрат загина во несреќен случај, паѓајќи од скала додека местел антена.

Емрах важеше за млад и надежен пејач. Неговото семејство вели дека тој имаше големи планови за неговата кариера, кој за жал останаа нереализирани.

Емрах зад себе остави мали деца и сопруга.

Ќе ви се допадне

AnimeDao a silent voice animedao: DARLING in the FRANXX Episode 24

4Anime persona 4 animation crunchyroll: Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 8 (https://4anime.biz/m/ONqx/ep-8)