Почина пејачот Џони Неш

By

Американскиот пејач текстописец Џони Неш, познат по безвременскиот реге хит I Can See Clearly Now, почина на 80-годишна возраст. Веста за смртта на пејачот ја потврди неговиот син Џони Неш Трети, а порталот „Ти-ем-зи“ пишува дека починал од природна смрт во својот дом.

„Тој беше прекрасен татко и семеен човек. Ги сакаше луѓето и светот. Ќе недостасува многу. Семејството за него беше сè”, изјави синот на Неш за „Ти-ем-зи“.

Хитот I Can See Clearly Now беше издаден во 1972 година и се задржа на врвот на Билборд Хот 100 листата на најпопуларни синглови во САД четири недели.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak watch anime dub: Watch My Hero Academia Episode 7

AnimeTV popular anime tv shows: The Hidden Dungeon Only I Can Enter (https://animetv.cc/m/4xqw) Episode 12