Поради корона откажан дочекот на Нова година во Лондон

By

Поради брзото ширење на новиот сој на коронавирус, омикрон, градоначалникот на Лондон, Садик Кан го откажа планираниот дочек на Нова година на плоштадот Трафалгар.

dobivaj vesti na viber

„Причината за откажувањето на дочекот на Новата година е рекордното ниво на инфекции“, рече Кан и дополни дека ќе направи се за да спречи колабирање на здравствениот ситем.

На плоштадот беше планиран дочек на Новата година со максимално 6500 луѓе.

„Знам дека многу луѓе ќе бидат разочарани, но, мораме да ги превземеме вистинските чекори за да го спречиме ширењето на вирусот“, рече Кан.

 

Ќе ви се допадне

cách tải go88 ios apk go88 play go88.top

app tải sunwin sunwin ăn tiền sunwin tài xỉu online