Поранешната цимерка на Меланија објасни зошто првата дама сè уште го има тој ужасен акцент

By

Кога Меланија стана дел од интересот на јавноста поради нејзиниот сопруг Доналд Трамп многумина ѝ замеруваа поради нејзиниот акцент. Истакнуваат дека нејзиниот изговор на англискиот јазик звучи како  вчера да стигнала од Словенија во Америка. Нејзината поранешна цимерка, плејбој зајачицата Викторија Силвешт, открила зошто.

dobivaj vesti na viber

Casual Monday 💋 #nofilter

A post shared by Victoria Silvstedt Official (@victoriasilvstedt) on

Таа истакнува дека убавата Меланија не се дружела многу со луѓето и дека била социјално изолирана.

Викторија живеела со Меланија во 1997 година во Париз. Во тој период и двете граделе манекенска кариера.

Too much eye make-up tonight ? Celebrating @dujourmedia magazine @jasonbinn #artbaselmiami #artbasel

A post shared by Victoria Silvstedt Official (@victoriasilvstedt) on

И додека Викторија се посветила на забавите, Меланија секогаш останувала во станот и не се дружела премногу со другите луѓе.

„Никогаш не сакаше внимание. Секогаш беше тивка и повлечена. Таа и понатаму го има тој нагласок затоа што никогаш активно не го користела англискиот јазик и не се трудела да го подобри“, објасни Силвешт.

Швеѓанката последен пат ја видела Меланија минатата година и вели дека воопшто не се променила.

„Таа е иста. И понатаму сака луксузни работи и понатаму го има тој ужасен акцент“, изјави Силвешт за својата поранешна цимерка.

 

 

Ќе ви се допадне