Порноактерката Оливија Луа е пронајдена мртва

By

Оливија Луа е петтата порноактерка којашто е пронајдена мртва во изминатите неколку месеци. Дваесет и тригодишната Луа, која работела под името Оливија Волтер, починала вчера на 23-годишна возраст.

Нејзината агенција LA Direct Models соопшти дека Луа починала додека била на рехабилитација од зависност од дрога.

Проблемите со дрога и алкохол, како и долгогодишната борба со ментални болести и справување со малтретирање се главните причини за самоубиство или случајното предозирање на актерките од порноиндустријата.

Оливија не снимала од минатата есен бидејќи имала приватни проблеми и последниве 3 месеци била на одвикнување од дрога и алкохол.

 

Ќе ви се допадне

Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview (https://animeflix.nl/m/YDM4/ep-1) at website https://animeflix.nl animeflix the promised neverland

Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 2 (https://funimationfree.com/m/6159/ep-2) at Funimation funimation mha