Претставничката на Мексико е Мис универзум 2021

By

Мис Мексико, Андреа Меза, е прогласена за Мис универзум 2021 на изборот што се одржа на Флорида, САД. За придружнички на 26-годишната Меза беа избрани претставничките на Бразил и Перу.

Изборот се одржа како телевизиско шоу, откако натпреварот во 2020 година беше откажан поради пандемијата. Поранешните победнички на Мис универзум, Чесли Крајст, Паулина Вега и Деми-Ли Тебоу го коментираа натпреварот, а жири од осум дами ја избра победничката.

Меза победи во конкуренција на над 70 натпреварувачки од цел свет.

Ќе ви се допадне

AnimeTV good anime tv: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 3

AniWatch aniwatch: Your Lie in April Episode 22