Приказна со среќен крај: две спасени улични кучиња сега патуваат низ Европа

By

Неверојатниот живот на две спасени улични кучиња кои патуваат со својот сопственик на патувањата ширум Европа е забележан во серијата прекрасни фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne (@anne.geier.fotografie)

Ана Гајер ги фотографирала Фин и Јуриј на улиците во Романија, каде се соочиле со злоставување или носење во засолниште.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne (@anne.geier.fotografie)

Сега Ана и нејзините двајца сопатници уживаат во патувањата до некои од најспектакуларните европски места во нејзината камп приколка VV-T4.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne (@anne.geier.fotografie)

На фотографиите можете да видите две кучиња како позираат пред кристално чистите езера, пред снежните покриени планински врвови и магловити шуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne (@anne.geier.fotografie)

Ана, која живее во Австрија, за животот во комбе со своите двајца најдобри пријатели вели: „Совршено е, можеме да одиме каде и да посакаме… Мислам дека преоѓањето од хотел во хотел на секои неколку дена би бил премногу стресен.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne (@anne.geier.fotografie)

Фин, мешанче од териер и лабрадор, го посвоила во 2014 година, а потоа им се придружил и Јуриј – австралиски пастир и бордер коли во 2017 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne (@anne.geier.fotografie)

Ќе ви се допадне

AnimeTV anime tv dragon ball z: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 11

ANIMEFLIX animeflix god of highschool: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13 (https://animeflix.nl/m/EXWY/ep-13)