Пристигнуваат студените денови – од следната недела драстична промена

By

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини ќе има појава на магла, особено претпладне.

Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. Температурата ќе достигне до 12 степени.

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла, особено во претпладневните часови.

В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Врнежи од дожд и снег ќе има и в понеделник претпладне, а преку денот ќе дува засилен северен ветер, кој ќе предизвика опаѓање на температурите.

 

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

So I'm a Spider, So What? Episode 22

Gintama Episode 193

online anime GoGoAnime My Hero Academia Season 3 (Dub)

dubbed anime GoGoAnime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO