Продадоа авион за да ги исплатат трошоците за лечење на Шумахер

By

Семејството на Михаел Шумахер мораше да ги продаде приватниот авион од 34,4 милиони евра и луксузниот имот во Трисла, северна од Осло во Норвешка, за 2,8 милиони евра за да ги исплати трошоците за неговото лечење.

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер, откако падна за време на скијање и ја удри главата, доби крвавење на мозокот и веднаш беше итно префрлен во болница во Гренобл, а од таму во специјализирана клиника, по што на крајот беше пуштен на домашно лекување.

Семејството мораше да ја преуреди вилата на брегот на Женевското Езеро.

Шумахер сè уште не може да зборува ниту самостојно да се движи, а наводно на моменти е свесен и може да комуницира со луѓето околу себе. Сепак, сите информации се неофицијални затоа што неговото семејство строго ја чува својата приватност.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch Chocotan! Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Shaonian Jinyiwei 2nd Season aniwatch Episode 13 aniwatch

Bush Baby, Little Angel of the Great Plains (Dub) (https://animepahe.cc/m/PkdG) Episode 36 - 40

Watch Spider Riders: Resurrected Sun Episode 26

Spoke: https://www.spoke.com/companies/animefreakws-60dc430b2cd3fa3dbb01a424

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflixnl/home