Професор од Холандија поради кој девојките сакаат математика

By

Роберт Лигтвоет (28), професор по математика од Холандија, освен што добро предава, многу е привлечен и харизматичен.

dobivaj vesti na viber

One of the 10 waterfalls that goes up the mountain. Beautiful place and nobody here.

A post shared by Robert Ligtvoet (@adventuresofrobertl) on

Станал популарен на интернет откако неодамна една од неговите ученички го пофали на сајтот boredpanda.com.

Откако завршил факултет за финансии, Роберт одлучил прво да патува.

„Отидов на патување во Австралија, Нов Зеланд и јужноазиските држави, кое траеше 17 месеци. За време на патувањето научив многу за себеси, па одлучив да се посветам на професорската работа кога се вратив во Холандија. Сакам да предавам и ја сакам математиката, па одлучив дека ќе бидам посреќен како професор отколку како работник во финансискиот сектор“, вели Роберт.

Suiting up on a wakeboard. Tribute to Barney.

A post shared by Robert Ligtvoet (@adventuresofrobertl) on

Покрај математиката, патувањата и авантурата, Роберт се занимава и со моделство и е вљубеник во костуми, пренесува avaz.ba.

Throwback to when I was digging holes in Australia. #getmoney

A post shared by Robert Ligtvoet (@adventuresofrobertl) on

„Откако ја изгледав серијата ‘Како ја запознав мајка ти’, станав вљубеник во костумите, па добив идеја да ги носам на необични места“, вели тој.

Тој е заштитно лице на еден бренд и одговорно лице за нивен маркетин, а освен неговите ученици, го обожаваат и многу девојки ширум светот.

Most convenient way to check out the bottom of the Grand Canyon. #grandcanyon #calisthenics

A post shared by Robert Ligtvoet (@adventuresofrobertl) on

Warming up before entering the water.

A post shared by Robert Ligtvoet (@adventuresofrobertl) on

Ќе ви се допадне