Проѕирен базен ќе поврзува две станбени згради во Лондон на височина од 35 метри

By

Во Лондон ќе се отвори првиот проѕирен небесен базен на светот. Во план е базенот да се отвори на 19 мај. Пливачите ќе имаат можност да почувствуваат како е да се плива на височина од 35 метри. Тие буквално ќе лебдат во воздухот.

dobivaj vesti na viber

Базенот ќе ги поврзува двете ексклузивни станбени згради кои се направени во новата населба Најн Елмс во јужен Лондон.

25-метарскиот базен многу наликува на аквариум. Тој бил направен во фабрика во Колорадо. Тој ќе се наоѓа на 10. спрат и ќе биде главната атракција на комплексот Ембаси Гарденс покрај реката Темза, во кој биле вложени една милијарда фунти.

Пливачите ќе можат да уживаат во погледот на централен Лондон, вклучувајќи ги зградата на парламентот. Лондонско око и градската панорама.

Базенот е широк пет, а длабок три метри и содржи 375 тони вода.

Ќе ви се допадне

go88 android go88 có hợp pháp không go88 eilat

diễn đàn tài xỉu sunwin Sunwin - Game bài Macau uy tín sunwin clan hop