Првпат Охридско Езеро, Охрид и Галичица се прикажуваат во документарец на „Нетфликс“

By

Во Охрид се снимаше документарецот Biking Borders, кој деновиве ја имаше својата премиера на светските познати сервиси „Нетфликс“ и „Амазон „Прајм“.

Документарецот претставува дел од патувањето на двајцата другари Макс и Ноно, кои со велосипеди тргнаа од Берлин до Пекинг сè со цел да соберат донации за изградба на школо во Гватемала.

Во документарниот филм прикажани се убавините на градот и уште на неколку локации на Градиште и Галичица. Ова е првпат како овие места се прикажани на „Нетфликс“.

Стојан Стојановски, кој ги направи видеата, вели дека документарниот филм ќе биде огромна промоција на Охрид и Охридското Езеро. Тие ќе бидат прикажани на сервис кој денес брои над 203 милиони корисници. Моментално премиерно Biking Borders се прикажува во Европа, а следните месеци ќе биде достапен во сите земји.

Ќе ви се допадне

AnimeDao your name animedao: Watch Attack on Titan Episode 23 (https://animedao.nl/m/BP/ep-23)

KissAnime anime sites: Watch Wonder Egg Priority Episode 11 (https://kissanimeonline.com/m/692J/ep-11)