Себастијан Курц стана татко: Со нетрпение го чекаме нашиот прв Божик со синот

By

Поранешниот канцелар на Австрија и лидерот на Народната партија (ОВП), Себастијан Курц, стана татко. Тој на Фејсбук откри дека неговата девојка Сузана утринава родила син.

„Пресреќни сме и благодарни. Сузана и бебето се добри и со нетрпение ги очекуваме убавите заеднички задачи и нашиот прв Божик во тројка. Му благодариме на медицинскиот персонал во болницата за срдечната грижа”, напиша Курц.

Курц во моментов е шеф на пратеничкиот клуб на ОВП во парламентот, откако минатиот месец поднесе оставка од функцијата канцелар на владата, по истрагата што против него ја отвори Обвинителството за економски криминал и корупција. Неодамна му беше укинат и пратеничкиот имунитет.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Naruto: Shippuden

gogoanime1 Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

GoGoAnime Mother of the Goddess’ Dormitory

watch anime online The Rising of the Shield Hero (Dub)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba