Штена родена без предни нозе, благодарение на овој човек преживеа

By
Благодарение на љубовта и вниманието кое го доби, Нуби израсна во здрава и животна средина.

Оваа штена е родена без предни нозе, но затоа го има најдобриот „татко“ на светот, кој го носи и храни како бебенце, а најмногу сака да си игра со него.

Нуби не би преживеал без поддршка на семејството кое го посвоило, затоа што дури и ветеринарот предложил да го успијат.

Благодарение на љубовта и вниманието, Нуби израсна во здраво кученце. Сега на целиот свет му докажа колку тој е голем борец.

Кога уште малку ќе потпорасне, ќе се движи со помош на тркала, но засега се движи сосема добро, затоа што семејството секојдневно вежба со него.

Тој сака да работи исто како и останатите кучиња: да копа, да шета, да влегува во невољи, и да си игра со најдобриот другар.

Но, најмногу од се, сака да се мази со својот „тато“, кој одлучи семејството го задржи засекогаш.

 

 

Više Nubijevih snimaka pogledajte OVDE.

Ќе ви се допадне

Glass Mask (https://animebee.to/m/5gdp) Episode 51

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeflv.uk: Watch Eevee and Colorful Friends animeflv Episode Full anime

Website https://4anime.biz: Watch Unbreakable Machine-Doll Special (Dub) 4anime Episode 6 free anime

Muare: https://muare.vn/shop/anime-freak/770815

Issuu: https://issuu.com/animeflixnl