Симпсонови го предвидоа летот на Ричард Бренсон во вселената

Авторите на Симпсонови многупати досега во серијата предвидоа работи кои ќе се случат и тоа неколку години однапред. Популарниот цртач во една од епизодите од 2014 година, предвиде дека британскиот милијардер Ричард Бренсон ќе полета во вселената.

dobivaj vesti na viber

Бренсон е снимен во својата ракета во 15 епизода, во 25 сезона, под името „Војна на уметноста“. Во таа епизода еден од ликовите фалсификаторот Клаус Циглер и вели на Лиса, постарата ќерка на Хомер Симпсон, главниот јунак дека неговите фалсификати им пружаат големо задоволство на луѓето ширум светот.

Потоа во неколку кадри, се прикажани луѓе кои гледаат во неговите слики од разни локации. Една од нив е и Ричард Бренсон, кој одмора во својата ракета далеку над Земјата. И минатата недела Бренсон, навистина замина на својот прв лет во вселената.

Претходно Симпсонови предвидоа и дека Доналд Трамп ќе стане претседател на Америка, а го предвидоа и победникот на Мундијалот и Супербоул.

 

Scroll to Top