Скопјанка нападната во автобус на ЈСП

By

Во текот на вчерашниот ден, 35-годишна скопјанка во полиција пријавила дека била физички нападната додека се возела во градски автобус.

dobivaj vesti na viber

Според нејзината пријава, таа околу 16 часот се возела во линијата број 5 на ЈСП, а во автобусот била нападната од повозрасен маж. Веднаш по пријавата, интервенирала полициска екипа, при што 64-годишниот напаѓач идентификуван како Д.Х. од Скопје бил пренесен во полициска саница.

Ќе ви се допадне