Страствено навивање на фан на Црвена Ѕвезда, на мечот со Арсенал

By

Долго време по гостувањето на фудбалскиот клуб Црвена Ѕвезда кај големиот Арсенал во Лондон, во рамките на Купот на УЕФА, ќе ги грее срцата на сите љубители на црвено-белата боја.

dobivaj vesti na viber

Екипата на Владан Милојевиќ се покажа како рамноправен противник пред реномираниот ривал, но истовремено и навивачите заслужуваат посебни пофалби за она што го приредија на стадионот „Емирати“.

Песните на Делиите одекнуваа низ грандиозното издание, а многумина констатираа дека звукот кој доаѓаше од приврзаниците на белградскиот клуб допрел до нивните срца.

Меѓу нив, како најдоминантна фигура беше и поранешниот српски кошаркар Дарко Миличиќ, кој не само што се дереше и се втопи во масата гласни навивачи туку во еден момент, застана на една шипка и го поведе навивањето на воодушевување на самиот него, но и на навивачите на Ѕвезда во Лондон.

Тој не се штедеше во ниту еден момент, мавташе со рацете, ги анимираше навивачите, иако за волја на вистината и не му беше потребно премногу енергија за да ја поведе масата навивачи во еуфоричното навивање.

Миличиќ со своето присуство меѓу обичниот свет во Лондон си обезбеди трајно членство во срцето на секој навивач на Ѕвезда.

Ќе ви се допадне

sunwin web sunwin.apk mới nhất sunwin apk

sunwin apk sunwin apk sunwin club

sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu tải sunwin apk

game bài sunwin sunwin apk sunwin.apk mới nhất

sunwin web sunwin.apk mới nhất sunwin apk