„Театар комедија“ наскоро со нова претстава, почнаа проби на отворено

By

„Театар комедија“ од денес (31 август) почнува со проби на отворено. Од театарот велат дека ги почнаа подготовките за претставата „Си беше еднаш“ во режија на Синиша Евтимов, а дека наскоро ќе почнат и со претстави.

„Пробите ќе се одвиваат на отворено, со почитување на сите мерки и протоколи. Кон крајот на септември следува премиера, а започнуваме и со репертоар, исто така според сите мерки и протоколи, за што наскоро ќе објавиме известување“, велат од театарот.

„Театар комедија“ наскоро ќе ги отвори вратите на новата сцена „Двор“ каде ќе се почитуваат сите мерки и протоколи. Истовремено од театарот најавија дека на крајот на септември ќе се одржи и фестивалот „Гола месечина“.

Ќе ви се допадне

Andromeda Stories Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Nutcracker Fantasy animedao Episode Full animedao my hero academia

AnimeHeaven: Comic Party Revolution anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro animes online

Watch Youkai Watch Movie 2: Enma Daiou to Itsutsu no Monogatari da Nyan! Episode Full

Cycling74: https://cycling74.com/author/60d44258a87778412f9b01cc

Hubpages: https://hubpages.com/@gogoanimebe