Техно-ѕвездата Амели Ленс на „Дипер андерграунд“ во Охрид: Само жени диџеи за публиката

By

Амели Ленс, една од најактуелните техно диџејки во моментов, е ѕвездата на второто издание на „Дипер андерграунд“ на 30 јули во Охрид. Освен неа, на фестивалот на електронска музика, ќе се појават уште три диџејки од Македонија: Илина Ангел, Диа и Ермилова.

„Само жени диџеи ќе ја забавуваат публиката на овој уникатен настан што ќе се одржи во Касарната во Охрид. Женска моќ. Амели ова лето ќе има само неколку настапи на фестивали во Европа, што го прави нејзиното гостување на ‘Дипер андерграунд’ уште поексклузивно и поважно“, вели организаторот Авалон продукција.

Тие лани првпат го организираа овој фестивал, со Рони Сајз, Ел-Ти-Џеј Букем и АРТБАТ.

Билетите за фестивалот се во продажба, 1000 денари за партер и 1500 денари за фан пит.

Ќе ви се допадне

AniWatch: Odin: Starlight Mutiny (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro animes online

Website https://animetv.cc: Watch Teekyu animetv Episode 12 anime online

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Wild Arms Episode 22

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animeflixnl

Pozible: https://www.pozible.com/profile/gogoanimebe