Тинејџер ја изгубил возачката дозвола, неполн час откако положил

By

Германски тинејџер успеал да ја изгуби возачката дозвола по само 49 минути откако успеал да го положи возачкиот испит. 18 годишното момче додека се враќал од успешното полагање, бил запрен од страна на полицајците во градот Хемер, поради надминување на дозволената брзина на возење.

„Некои работи траат засекогаш, други не повеќе од еден час“, напишала германската полиција во својот извештај. Момчето имал четири пријатели кои во тоа време биле со него во колата. Полицијата се сомнева дека надминатата брзина на возење веројатно е последица на тоа што момчето сакало да ги импресионира своите другари.

Формално тој добил забрана за возење на месец дена, но полицијата му соопштила дека возачката дозвола ќе ја добие назад, откако повторно ќе ги мине преквалификациите, кои во Германија се исклучително скапи.

Исто така момчето ќе мора да плати казна од 200 евра, а истовремено добил два казнени поени и има статус на почетник на 4 години, наместо вообичаените две години.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX: Rosario + Vampire Capu2 anime episode 13 online free at https://animeflix.nl attack on titan animeflix

Watch Urda (Dub) Episode Full

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=100541

Webwiki: https://www.webwiki.com/kissanime.mx